Zdrowy styl życia

W ostatnich czasach wiele mówi się o zdrowym stylu życia. Panuje wręcz moda na zdrowe ekologiczne jedzenie i uprawianie sportu. Jednak, czy zdrowy tryb życia to tylko dieta i ćwiczenia? Okazuje się że nie. Zdrowy styl życia to prawidłowo zbilansowane posiłki, uprawianie sportu, unikanie używek i szkodliwych substancji, wypoczynek oraz pozytywne nastawienie. Resumując, zdrowe życie to balans pomiędzy płaszczyzną cielesną, duchową oraz socjalną. A co to dokładnie oznacza?
Zdrowa dieta powinna być urozmaicona i zawierać pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Powinna być również dopasowana do płci, wieku oraz rodzaju pracy. Zdrowa dieta wyklucza wszelkie używki, produkty wysokosłodzone, napoje gazowane, gotowe posiłki, słone przekąski oraz zbyt dużą ilość bogatego w tłuszcze mięsa. Najlepiej gotować w sposób pełnowartościowy w domu i unikać stołowania się w jadłodajniach, czy też barach.
Zdrowy styl życia, to także bycie w ruchu. Siedzący tryb życia jest wykluczony, choć nie trudno w dzisiejszych czasach o taki. Praca, poruszanie się samochodem, rozrywka rozumiana jako przesiadywanie przed telewizorem lub laptopem. Warto zacząć od małych kroków: wysiąść przystanek wcześniej, rozpocząć spacery lub marsze, wykupić karnet na basen, albo przesiąść się na rower.
Warto zrezygnować również z substancji, które szkodzą. Mowa tu o alkoholu, papierosach, a nawet narkotykach. Wszelkie używki działają wyniszczająco i uzależniająco. Zły wpływ mają również szkodliwe czynniki, jak ciągły stres. Dlatego też, tak ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy sferą osobistą, a zawodową.
Jeśli mowa już o stresie i życiu zawodowym, nie wolno zapominać także o odpoczynku. Wiele osób nie wie, co tak naprawdę oznacza zdrowy odpoczynek. Z pewnością nie jest nim przesiadywanie godzinami przed monitorem komputera. Odpoczynek powinien być rozumiany jako czas spędzany aktywnie, na świeżym powietrzu, do tego należy dołączyć odpowiednią ilość snu oraz czas wolny od obowiązków zawodowych.
Zdrowy styl życia nie obejdzie się bez pozytywnego nastawienia. Chodzi tu o równowagę w sferze psychicznej, a mianowicie wyznaczanie sobie celów, które jesteśmy w stanie zrealizować. Kiedy je już osiągniemy, należy się z nich cieszyć. Poza tym, trzeba nauczyć się zauważać te dobre strony życia i nie załamywać podczas odnoszenia niepowodzeń.
Próbując włączyć każdy z aspektów do życia codziennego, zmienimy nasze życie na lepsze i zdrowsze.

3 thoughts on “Zdrowy styl życia

  1. Witam widzę że chyba nie zarabiasz na swoim blogu.
    Możesz polączyć swoją pasje z zarobkiem. Szkoda marnowac ruchu na blogu.
    Jest metoda żeby wyciągnąć dodatkowo ładną sumkę

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *