Charakterystyka psów rasy chow chow

Z głęboko osadzonymi oczami i dużą głową podkreśloną grzywą, pies tej rasy imponuje wyglądem. Jego wygląd może sprawiać, że niektórzy myślą, że jest podły lub zły, ale dobrze wychowany pies nie jest agresywny.

Zamiast tego mówi się, że chow chow łączy w sobie szlachetność lwa, urok pluszowego misia, wdzięk i niezależność kota oraz lojalność i oddanie psa. Jest też dostojny i powściągliwy, jak przystało na rasę trzymaną niegdyś w cesarskich chińskich hodowlach.

Tak naprawdę nie lubi, gdy się go przytula lub drażni, ale będzie cichym, uważnym towarzyszem, a jego lojalność rozciągnie się na innych członków rodziny. Jeśli wychował się z dziećmi, chętnie je zaakceptuje, ale nie jest typem psa, który toleruje nadużycia, więc najlepiej nadaje się do domów ze starszymi dziećmi, które wiedzą, jak traktować psy.

Najbardziej zapadającą w pamięć cechą fizyczną tej rasy może być jego niebiesko-czarny język. Według chińskiej legendy język uzyskał swój niebieski odcień w momencie stworzenia, kiedy chow chow zlizał krople tego koloru podczas malowania nieba. Wyróżnia się również prawie prostymi tylnymi nogami, które nadają mu sztywny lub nierówny chód. Nie jest szybki, więc nie jest najlepszym wyborem dla biegacza, ale ma doskonałą wytrzymałość i może być dobrym towarzyszem długich spacerów.

Jeśli podziwiasz wyjątkowy wygląd i niezależność psów tej rasy, będziesz mieć zaciekle lojalnego towarzysza, który będzie prawdziwym skarbem w Twoim domu.

You may also like...