Arginina wspiera sportowców – dawkowanie suplementu

Wiele osób, które rozpoczęło przygodę ze sportem i miało już okazję sięgnąć po suplementy, spotkało się z substancją zwaną arginina. To aminokwas, który jest niezastąpiony w pracy organizmu człowieka. Odpowiada m. in. za syntezę hormonu wzrostu i detoksykację. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, a organizm się starzeje. Wówczas przydaje się arginina suplement diety może mieć ją w składzie.

L arginina wspomaga aktywność fizyczną. Sięgają po nią zarówno zawodowi sportowcy zawodowi, jak i osoby preferujące styl amatorsko-rekreacyjny. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że arginina działa głównie jako producent tlenku azotu. Natomiast jego głównym zadaniem jest ułatwienie transportu do tkanki mięśniowej wszystkich potrzebnych składników odżywczych.

Arginina dawkowanie ma według zaleceń. Jej dobowa dawka powinna wynosić 3 – 8 gramów. Takie dawkowanie nie niesie ze sobą skutków ubocznych. Najlepiej jest sięgać po nią przed treningiem i przed snem. Preparatu nie powinny stosować osoby z nadciśnieniem tętniczym wysokiego stopnia, zaburzeniami trawienia i upośledzeniem czynności nerek. Przeciwwskazania występują również w przypadku osób mających problemy z drożnością dróg żółciowych.

You may also like...