Czy elektrostymulacja jest skuteczna?

Zabiegi polegające na pobudzaniu nerwów oraz mięśni przy pomocy prądu, nazywane są elektrostymulacją. Są one jednym z typów zabiegów mających na celu zmniejszyć dolegliwości bólowe, zwiększyć sprawność mięśni lub po prostu poprawić wygląd sylwetki. Wszystkie te zastosowania przynoszą bardzo dobre i widoczne oraz odczuwalne rezultaty, jednak powinny być wykonywane z zachowaniem ostrożności i jednocześnie regularnością.

Na co działa elektrostymulacja?

Zabieg elektrostymulacji w branży kosmetycznej wykorzystywany jest do widocznej poprawy wyglądu skóry i całej sylwetki. Stosowanie elektrod na brzuchu, udach lub pośladkach, może wpłynąc na widoczne wygładzenie cellulitu. Wynika to z redukcji tkanki tłuszczowej i rozbicia grudek tłuszczu pod skórą. Elektrostymulację, można wykonywać również na innych częściach ciała, jak na przykład plecy. Elektrody założone na plecy mają za zadanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, które pojawiają się po nadmiernym wysiłku w pracy lub na treningach. Mięśnie są wtedy zbyt napięte i wpływają na nieprzyjemne odczucia bólowe. Elektrostymulacja ma także zastosowanie medyczne i jest wykorzystywania do usprawniania mięśni po zwiotczeniu lub porażeniu. Ważne, aby zabieg wykonywany był w sposób profesjonalny i kontrolowany, dzięki czemu zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

Dla kogo jest zabieg?

Elektrostymulacja, ze względu na swoje szerokie zastosowanie, może być wykorzystywana przez wiele osób i na bardzo różne dolegliwości. Profesjonalnie wykonana elektrostymulacja cena, której nie jest wygórowana, powinna być jednak stosowana z dużą regularnością, aby mogła przynosić najlepsze efekty. Możliwe jest wykonywanie jej w warunkach domowych za pomocą pasów. Dzięki temu cena również będzie mniejsza, ponieważ koszty poniesione zostaną jedynie podczas zakupu, natomiast zabieg będzie można wykonywać nawet codziennie. Zabieg, do którego wykorzystywany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości, nie nadaje się dla osób mających problemy z sercem i całym układem krążeniowym. Niekontrolowane korzystanie z elektrostymulacji w takich przypadkach, może bowiem prowadzić do bardzo przykrych konsekwencji zdrowotnych.

You may also like...