Śniadanie przed treningiem przepisy – jak się zdrowo odżywiać? Blog – zacznij dzień z mocą

Wielu ludzi błędnie zakłada, że jedynym możliwym źródłem energii z rana jest kawa, bądź okropne dla naszych organizmów napoje energetyzujące. Niejednokrotnie przeprowadzane badania zdążyły już udowodnić, że nie powinniśmy nadmiernie zalewać się napojami zawierającymi substancje takie jak kofeina czy tauryna, mimo wszystko świadomość ludzka zdaje się być wyłączona i zamknięta na alternatywy, upierając się przy tym, iż tylko ukochana „kawusia” postawi ich na nogi – nic bardziej mylnego. Istnieje wiele zdrowszych zamienników, o których po prostu się nie mówi. Wiadomo, odpowiednie koncerny muszą dobrze zarobić, nikomu nie opłaciłoby się to, że ludzie zostali by wyprowadzeni z błędu dotyczącego ich niezdrowych i zgubnych w rezultacie nawyków. Szklanka wody z wciśniętym sokiem z cytryny, czy choćby zielona herbata zawierająca mnóstwo przeciwutleniaczy (pamiętaj, by nie parzyć jej w zbyt wysokiej temperaturze! Ryzykujesz utratą części prozdrowotnych właściwości naparu) stanowią doskonały dla popularnej pobudzającej używki.

Śniadanie przed treningiem przepisy

Wielu ludzi wychodzi z błędnego założenia, że zdrowe odżywianie jest możliwe jedynie, gdy „śpi się na pieniądzach”, a do dobrego zadbania o siebie i utrzymywania zdrowia potrzebny jest sztab dietetyków i trenerów personalnych. To kolejny mit, który wpływa szkodliwie na nasze głowy, niejako demotywując nas do walki o samych siebie.

Żyjemy w dobie, gdzie praktycznie wszystko zostało już skomputeryzowane. Doskonałe wsparcie w naszej walce o zdrową i atletyczną sylwetkę stanowi wynalazek zwany powszechnie internetem. Tak, to prawda, poza szukaniem rozbawiających nas do łez memów czy oglądaniem filmów, internet może przysłużyć się w słusznej sprawie. Z pomocą przychodzi nam większość wyszukiwarek internetowych, które odpowiednio poinstruowane, chętnie zaprowadzą nas w poszukiwane miejsca. I w ten oto sposób, wpisując w wyszukiwarkę hasło jak się zdrowo odżywiać blog i klikając enter, otwieramy przed sobą niekończącą się listę receptur na zdrowy, odżywczy i energetyzujący posiłek, który można spożyć na przykład przed porannym treningiem. Jeśli nie masz czasu, bądź z jakiegoś powodu nie chce Ci się szukać, możesz skorzystać również z poniższych porad.

Zjeść czy nie zjeść?

Zdarza się, że z różnych powodów pomijamy śniadanie. A to brakuje nam czasu, a to apetyt nie jest taki, jak trzeba, a to jeszcze coś innego. Musimy pamiętać, że jest to kardynalny błąd, niejednokrotnie opisywany na łamach gazet, blogów czy for internetowych. Nie bez przyczyny, dietetycy i inni specjaliści zajmujący się szeroko pojętym zdrowiem od lat przypominają o istotności śniadania, nazywając je wręcz najważniejszym posiłkiem dnia.Brak śniadania może prowadzić do większego łaknienia w ciągu dnia, co bezpośrednio przekłada się na odkładanie się tkanki tłuszczowej, wzrastającą wagę i – co chyba nikogo nie dziwi – spadki energii. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy też uprawiasz rekreacyjne biegi w weekend – nie ma tu mowy o wprowadzaniu żadnej taryfy ulgowej, pamiętaj o tym.

A kiedy?

Jest to kwestia indywidualna, wynikając z różnic w metabolizmie człowieka. Podstawową zasadą jest to, by nie jeść tuż przed samym treningiem, zwłaszcza dużych ilości pokarmu. Może to prowadzić do kolki, nudności, poczucia ciężkości i ogólnie – złego samopoczucia w trakcie jednostki treningowej. Zbyt późno spożyty posiłek wpływa negatywnie na efektywność i jakość naszego treningu, poza tym, nagła wycieczka do toalety na siłowni może prowadzić do kontrowersji i krzywych spojrzeń innych ćwiczących osób.

No to co mam w końcu jeść?

Mimo powszechnie panującej opinii, iż źródłem wszelakiej siły i potęgi jest mięso, jak na przykład wychwalane pod niebiosa przez pewnego popularnego youtubera „stejki”, niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie dla każdego. W zależności od naszych preferencji, idealne śniadanie będzie wyglądało inaczej, jednakże kluczem do sukcesu jest zastosowanie się do kilku prostych zasad i nauczenie się, które produkty spożywcze zawierają pożądane przez nas składniki.
Białko chude, to jedna z rzeczy, na których powinniśmy się skupić, jako że tłuste produkty zalegają dłużej w żołądku i wydłużają proces trawienia, co odbiera energię potrzebną do ćwiczeń organizmowi. Takie białko można znaleźć między innymi w chudych lub półtłustych twarogach, serkach wiejskich, czy choćby twarożkach naturalnych. Jeśli wolisz by Twoje śniadanie miało płynną konsystencję, uzupełnij lodówkę o zapas kefirów czy maślanek. Jeśli jesteś wegetarianinem bądź wegetarianinem, też masz możliwość odpowiednio się odżywić – rozejrzyj się w sklepach za ciecierzycą, tofu, czy innymi produktami roślinnymi. Zwolennicy mięsa i ryb powinni wybrać mięso wołowe, drób i jajka.

 

You may also like...