Omega-3 Super suplementy na zdrowie

Rośnie świadomość roli, jaką w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu człowieka odgrywają kwasy Omega-3. Redukują w osoczu krwi stężenie trójglicerydów, normalizują ciśnienie krwi, mają działanie przeciwzakrzepowe, hamują rozwój cukrzycy typu II oraz choroby niedokrwiennej serca i wieńcowej, a dodatkowo działają przeciwmiażdżycowo, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwnowotworowo. Oprócz tego chronią układ immunologiczny i sprzyjają prawidłowemu funkcjonowaniu błon komórek nerwowych kory mózgu. Kolejna zaleta to przeciwdziałanie otyłości.

Lista zalet dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości kwasu Omega-3 jest długa. Niestety dzienne zapotrzebowanie na niego jest na tyle duże, że nie da się go pokryć w ramach diety. Trzeba więc sięgnąć po suplementy omega3. Ma je w swoich ofertach wielu producentów preparatów prozdrowotnych.

Preparaty super omega 3 zawierają olej z ryb oceanicznych. Jest on znacznie bogatszy w kwasy Omega-3 od tego, który pozyskuje się z ryb hodowlanych. Mają one formę łatwych do połknięcia kapsułek, dzięki czemu można sięgnąć po nie niemal w każdej sytuacji.

You may also like...