Działanie lecznicze morwy indyjskiej

Jakie właściwości lecznicze ma morwa indyjska? Czy preparaty z niej może stosować każdy? Czy to prawda, że odkryliśmy właśnie lek przyszłości, gotów zwalczyć każde schorzenie?
Przyjrzyjmy się bliżej tej roślinie.

Morwa indyjska to krzew występujący w Azji Południowo-Wschodniej i na wyspach Pacyfiku. Przez lokalnych mieszkańców nazywana jest dość pieszczotliwym określeniem noni. Popularna szczególnie w Polinezji gdzie z jej owoców produkuje się sok. I to właśnie ten napój według miejscowych ma cudowne właściwości. Regularne spożywanie noni ma zapobiegać chorobom oraz je zwalczać. Mówimy tutaj o chorobach poważnych i określanych jako nieuleczalne (nowotwory, choroby serca) jak i tych mniej poważnych jednak również mogących powodować ból i dyskomfort (np. reumatyzm, choroby zatok, układu pokarmowego, zapalenie stawów, bóle głowy). Sok ma również pomagać w walce z depresją, nerwicą i stanami lękowymi, z nadwagą i otyłością oraz zwalczać tzw. “zły” cholesterol. Sok z noni może być stosowany w uśmierzaniu bólu przewlekłego, również w bólach miesiączkowych.

Mimo iż zakres działania preparatu jest naprawdę imponujący, są osoby, które nie powinny go przyjmować. To w szczególności: dzieci, kobiety w ciąży i w okresie laktacji, osoby z nadciśnieniem i chorobami wątroby.

You may also like...