Gra w sudoku – jak to robić?

Sudoku to jedna z prostszych gier logicznych. Dlatego też wiele osób decyduje się właśnie na taką formę codziennego ćwiczenia mózgu. Jakie są zasady tej gry i dlaczego warto jest się na nią zdecydować?
W przypadku gry sudoku zasady rozwiązywania są dość łatwe. Wystarczy w puste miejsca diagramu odpowiednio wpisać liczby od 1 do 9. Aby jednak nie było to zbyt proste nie mogą się one powtarzać ani w pionowym, ani w poziomym rzędzie. Nie mogą również powtórzyć się w wydzielonych kwadratach.

 

Tak wygląda klasyczna wersja sudoku, w której podane zasady nie zmieniają się bez względu na poziom trudności. Grając w sudoku online można jednak natrafić na bardziej zaawansowane wersje gry, w których zostały dodane utrudnienia. Wtedy może zdarzyć się, że liczby nie mogą również powtarzać się w liniach ukośnych.
Zazwyczaj grając w papierową wersję sudoku nie trzeba patrzeć na zegarek, liczy się tylko poprawne wypełnienie pustych miejsc. Nieco inaczej jest w wersjach elektronicznych, gdzie często liczony jest również czas. Warto pamiętać, że mistrzowie sudoku to te osoby, które nie tylko prawidłowo wypełniają puste miejsca, ale także robią to najszybciej.

 

You may also like...