Jaki numer IP mam?

Adresy IP naszych komputerów, tabletów i telefonów, to coś, czego na co dzień nie widać, ale są one konieczne do korzystania z Internetu. W jednej chwili, kiedy wraz z nami z Internetu korzystają miliony osób na całym świecie dzięki adresom IP, które odróżniają nasze urządzenie od innych serwery stron wiedzą, że to właśnie my przeglądamy daną stronę, dzięki czemu możliwym jest odbiór odpowiedzi na nasze zapytania i innych danych.
Jeśli chcemy wiedzieć jakie jest nasze IP bo na przykład chcemy skonfigurować połączenie między jakimiś dwoma urządzeniami, lub po prostu jesteśmy ciekawi, wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło jaki mam numer IP a następnie wejść na którąś z wielu dostępnym stron, na której nasz numer ip wyświetli się od razu.

 

Numer IP wygląda jak ciąg liczb pooddzielanych od siebie kropkami. Może być on statyczny lub dynamiczny. Numer statyczny to numer, który raz nadany każdego dnia będzie taki sam, zaś numer statyczny będzie ulegał zmianie każdorazowo kiedy zrestartujemy połączenie z siecią, lub co dwadzieścia cztery godziny. Zatem jeśli kolejnego dnia sprawdzimy nasz numer IP i będzie on inny niż dnia poprzedniego oznacza to, że posiadamy numer dynamiczny.

 

You may also like...