Jakie witaminy na łamliwe paznokcie? Witaminy na skórę i włosy czyli co jeść, aby zadbać o swoje ciało?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, lub powinna to zrobić, jakie witaminy na łamliwe paznokcie sprawdzą się najlepiej. Które jeść, aby nie musieć narzekać, że jak tylko coś złapiemy w ręce, to płytka pęka? Bywa, że stosowanie lakierów mających odbudować płytkę nie przynosi rezultatów. Może to wynikać stąd, że to zbilansowana dieta ma ogromny wpływ na ich wygląd. Smarowanie, malowanie, czy robienie z nimi czegokolwiek, co polecają firmy kosmetyczne może nie wystarczyć. Dlatego też należy mieć świadomość, jakie witaminy na łamliwe paznokcie zdadzą egzamin.

Jakie witaminy na łamliwe paznokcie sprawdzi się najlepiej?

Polecamy stosować następujące witaminy na łamliwe paznokcie:

– żelazo, bo gdy zaczyna go brakować w diecie, to może to prowadzić do zmiany ich kształtu, np. w widoczne prążkowanie i podłużne rowki
– witaminę C, jako że znajdujące się w niej aminokwasy budują jego strukturę. Dodatkowo, działa przeciwzapalnie.
Wobec tego szybciej regeneruje zerwane skórki. Ponadto ułatwia wchłanianie żelaza
– witaminę E, która wykazuje działanie oczyszczające, przez co płytka wygląda na zdrowszą i oczywiście bardziej zadbaną
– biotynę, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe, krzem, kwas foliowy oraz magnez

Które witaminy na skórę i włosy dodadzą im zdrowego wyglądu?

Witaminy na skórę i włosy możemy dostarczyć w bardzo prosty sposób. Jest nim oczywiście przyrządzanie pełnowartościowych posiłków zawierających niezbędne wszystkie niezbędne minerały. Można także suplementować je, ale dostarczanie ich w naturalny sposób dotrze do organizmu szybko i będzie smaczne. Możliwe, że nawet nie wiesz za bardzo gdzie ich szukać. Spokojnie, nie każdy musi być w tym specjalistą. Wystarczy, że przeczytasz poniżej propozycje spożycia ich. Z czasem stajemy się bardziej świadomi ich występowania w żywności.

Te produkty lepiej unikać szerokim łukiem

Wiemy też, których produktów unikać. Jako że nie tylko należy dostarczać odpowiednie źródła minerałów.
Powinno się także unikać w swojej diecie negatywnie wpływających na zdrowie produktów, takich jak:

– żywność wysoko przetworzona, jak konserwy
– jedzenie typu fastfood z dużą ilością tłuszczu i cukru
– duże ilości kawy i alkoholu
– słodycze, duża ilość cukru w diecie (w herbacie, kawie itp.)

Palenie papierosów także nie jest dobrym pomysłem. Wpływa negatywnie na cały organizm. Nie oszczędza przy tym skóry głowy. Pasma na niej się znajdujące nie będą odżywione, a kruche. Mogą także mocno się przerzedzać i wypadać.

Bez tego efektu nie będzie

Pamiętaj, że w dbaniu o swoje ciało ważna jest systematyczność i podstawowa wiedza. Jeśli włączysz do swojej diety witaminy na łamliwe paznokcie, to nie tylko odwdzięczą Ci się mocną płytką. Z pewnością wpłyną także na samopoczucie i poziom energii. Nie należy doprowadzać do niedoborów, które początkowo mogą przejawiać się problemami z koncentracją. Jednakże w późniejszym czasie mogą doprowadzić do większych spustoszeń w organizmie.

Warto obserwować swoje ciało. Gdy zauważymy, że nasza płytka zmienia kształt, czy staje się osłabiona, to nie należy tego lekceważyć. Jest to już sygnał o początkach niedoborów. Wówczas oznacza to, że zaniedbaliśmy naszą dietę, a może w ostatnim czasie doświadczyliśmy wzmożonego stresu. Niezależnie od zmian w naszym życiu musimy dbać o siebie. Już po kilku miesiącach efekty zaczną być widoczne. Zatem warto wprowadzić pewne zdrowe nawyki do swojego życia, aby wyglądać zdrowo i tak też się czuć. Jeśli jednak robisz wszystko, aby tak było, a efektów nie widać, to warto zasięgnąć opinii dermatologa.

 

You may also like...